Biz

Aisha; Çağdaş bir Cambazhane...

Yeniliklerin ve Dinamizmin Hiç Bitmediği Yer

 

 

 

Burası size kendinizi iyi hissettirmek için tasarlandı. Genç, dinamik, yaratıcı ve profesyonel ekibimiz, her türlü organizasyona sanatsal ve esprili bir bakış açısı ile yaklaşarak; farklı renkler ve duyguları, detaylarla birleştirerek özel günlerinizi unutulmaz kılmayı hedefliyor. Hayal gücü gerektiren tüm alanlarda hizmet vermekten zevk duyarken, sadece kişiye özel yapılan butik tasarımlarımızla, mekanları yeni renklere boyuyoruz. Ve işimizi seviyoruz…

Biz – Ekip

Hande Özcan

Hande, İtalyan Lisesi’nden sonra İngiltere’de sahne ve gösteri sanatları okudu. Sektöre 2003 yılında ortağı olduğu Happy Leyla firmasında başladı. 2007 senesinde ise kendi şirketi olan Aisha’yı kurdu. Her işin içine biraz aşk, biraz sanat karıştırmayı sever. Espresso makinasını yanı başında, evini işinin yakınında, köpeğini dizinin dibinde, müziği işin arasında, beyaz peyniri buzdolabında, aşkı yaşamın merkezinde, sayfalar ve yazıları hayatın her yerinde, ailesi gibi sevdiği insanlarını her daim yakınında, sohbeti kahvaltı masalarında sever. Sıcak sevmez, sucuksuz edemez, Birkenstock sponsorluğunda yaşamını sürdürür, hayatı bit pazarı gibidir, mesaj gurusu’dur, minik kaplarda yemek sunmayı, bir bavula 60 kilo sıkıştırmayı, dünya vatandaşı olmayı, pasaport damgalatmayı, okyanusun ötesinde okuyan o yetenekli güzel kızı, zihin akışını, insan hikayelerini, evini, yalnızlığını ve kalabalığını, kadifeyi, danteli, pudra tonlarını sever. Teknoloji düşmanıdır, elini sürdüğü eşyaların işlevinden ümit kesilir. Uğurlu Ceku ile geçen muhteşem 9 yıl sonunda onu üzüle üzüle cennete yollamış, çoban soyundan geldiği tahmin edilen 2. bir oğul edinmiştir. Mösyö & Aisha adında; 10 yaşını doldurmuş yaramaz ve sürekli ilgi bekleyen iki çocuğa sahip olan Hande, iyi bir “single mother” olmak için gecesini gündüzüne katarak çalışmakta, haftanın en az 2 gecesi ofiste yatmaktadır. En büyük köle O’dur., Yaşamın cesurları sevdiğine, iyi niyete ve mucizelere inanır. Ekibini çok sever. Ekibine “normal” insan almaz. Bir gün hayvanlarla dolu bir çiftlikte senaryo yazan ve şarkı söyleyen, hayvanlar için daha yararlı şeyler yapan bir kadın olma hayaliyle yaşar. Kırmızı saçlıdır. Aisha; bereketine ve gücüne inandığı babaannesinin uğurlu ismidir.

hande@aishaevents.com

 

handeekalsmall

Hande Ekal

Sektörde 15. yılına girmiş olan Hande; ofisin drama kraliçesidir. Afife Jale ödüllerine her daim adaydır. Cana yakınlığı, Türkçeyi İngilizce kelimelerle süsleyerek konuşması, sıkı pazarlıkçılığı, organizasyonlar ve acil durumlar karşısındaki serin kanlılığı, hazırcevaplığı, espritüelliği, nutella, waffle gibi tuhaf şeyleri tuhaf zamanlarda aşerme halleri, R’leri söyleyemeyişi; özellikle de “gri grogren kurdele” derken düştüğü acıklı durum, havalı ve süslü Suzan Avcı kostümleri, leopar deseni sevdası, aşırı matematiksel zekasıyla milimetrik maliyet hesaplayışları, Türk dizilerini terapi olarak değerlendirmesi ve hatta takip ettiği 356 dizi için excel tablo hazırlaması, “canım sevgilim” diye hitap ettiği yeğeni Alp’e olan düşkünlüğü, tatil için yanlış tercihler yapması ve hayali çocukları Su ve Can’la konuşması ile meşhurdur. Ekşi sever, İrfan Özcan’ı sever, geceleri liseli gençler gibi partilemeyi sever… Tüm çılgınlığına rağmen tutucu ve kuralcı bir yapısı vardır, kırılamayan kabukları vardır. Şahsına münhasırdır; eşi benzeri yoktur; bu yüzden ofis içinde EKAL olan soyadı EKOL olarak değiştirilmiştir. Kıvırcıktır. Kahkahalıdır. Şapkadan çıkan tavşan gibi sürprizlidir.

hande.ekal@aishaevents.com

 

 

Aysu Topan

Aslen doğma büyüme Bodrum’lu olan Aysu, babasının cazip tekliflerini ve alacağı tüm bonservis ücretlerini bile reddederek, kendine beş dakika ayıramadığı bu koşuşturmalı iş hayatının içine atılmıştır bundan yaklaşık 7 yıl önce. Aslen Yeditepe Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezundur. Cesurdur. Derli topludur. Detaycıdır. Taklitçidir. Obsesiftir. Dobradır. Boğazına düşkündür. Akıllıdır. Türk pop müziği konusunda üstad’dır. Hangi albümde hangi klarnetçi çalmış, kim hangi düzenlemeyi yapmış; o bilir. “AysuN Hanım” olarak anılmaktan hoşlanmaz, internet alışverişinden kendini alamaz, yarım saatte 147 sayfalık sunum yapar, olmazları oldurtur, canlı hard-disc’tir, çalışırken aynada kendini seyretmeyi sever, bazı müşterilere gönülden bağlanır, toplu taşıma yöntemlerinden nefret eder, kuaför onun mabedidir, onu bir anda kafasında tüylerle sahnede görmek de mümkündür, zor işlerin sağlam adamıdır, Topan ailesinin her daim küçük şımarık kızıdır. Yaz aylarında yün çorap giyer. Alaycı ve komiktir, tabii ki damak tadı gelişmişlerdendir, tabii ki fena halde cadıdır ve tabi ki gerçek bir Aisha kızı’dır…

aysu@aishaevents.com

aysutopansmall

irfanozcansmall

İrfan Özcan

Namı-ı diğer “Konsolos” olarak bilinen İrfan Özcan İstanbul’un gelmiş geçmiş en yakışıklı ve yetenekli çiçekçilerinden biridir. Genleri Saray Bosna’dan gelen, hatta ve hatta babasının esas soyadı Zülfikeroviç olan İrfan Bey, esprili, zevkli, güzel sesli bir beyefendidir. Aslen elinden her iş gelir. Şahane bir el yazısı vardır, harika karikatür çizer, süper taklitler yapar, ince tondan şarkılar mırıldanır, leziz sofralarda bizleri ağırlar. 3 çocuğu olan İrfan Özcan fanatik bir Beşiktaşlıdır. Yıllardır düzenli spor yapar, kilometrelerce yürür, kendine bakar, harika giyinir. Uzun zamandır “ilişkiler” üzerine kitaplar yazacağını iddia eden İrfan Özcan’ın best seller olacağını iddia ettiği kitaplarını dört gözle beklemekteyiz. Neşeli ve iddialı karakteriyle ekipte her zaman önemli bir koltuğu doldurmaktadır. Yılın yarısı İstanbul’da, yarısı Palm Springs’de yaşar. İstanbul’da olduğu zamanların birazı Aisha ofiste, birazı Swissotel’de birazı da sporda geçer. Aklından ne geçtini tam olarak anlayamazsınız. Müstehzi ve muzır gülümsemesinin ardına saklı harika bir kalbi vardır. Ofisin baba’sıdır. Babalar başımızın tacıdır.

irfanozcan@aishaevents.com

Mösyö

Geldiği yeri yurdu bilinmez olan, barınak adı Barney olan Mösyö, Ceku’nun ardından hayatı anlamsızlaşan Hande’ye ilaç gibi gelmiş, onun oyuncu, genç ve özgür ruhuna kapılıp acısını içine gömmesine yardımcı olmuştur. Tuhaf iki köpeğin çiftleşmesinden doğduğu aşikar bu güzel köpek, genç bedenine rağmen varolan sakalları, anlamlı ve düşünceli bakışları ile Mösyö adını kendine yakıştırmıştır. Gölgeleri yakalamaya çalışan, karlarda denizaltı gibi mutlulukla dipten giden, gezmelere doymayan Mösyö ofise tekrardan taze güzel bir hava gelmesine neden olmuştur. Hayvansız bir evin, bir ofisin, bir hayatın anlamı olmadığını düşünen Patron ise her fırsatta onu sıkıştırmakta, etlerini morartıcasına mıncıklamakta, pembe patilerine masaj yapmaktadır. Mösyö’nün bazı seçtiği müşterileri iki ayağının üzerinde yükselerek ve boyunlarına sarılarak selamlama gibi cana yakın huyları vardır. Ayşegül ve Serap ablaları ona hep çok iyi bakarlar. Asker arkadaşı Yusuf ise dövüş sanatı tekniklerini öğretmeye çalışır kendisine. İyi kalpli, sıcak kanlı, beyefendi, oyuncu ve özgür kişilikli bu panda oğlan, bu korkunç stresli işin nefes aldıran ve hiç mi hiç kirlenmeyecek temiz hava kabarcığıdır.

mosyo@aishaevents.com